HORKAY BARNABÁS

SZÜLETETT:
Nyíregyháza, 1990.

TANULMÁNYOK:
2005-2007 Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma
2007-2009 Ady Endre Gimnázium
2009-2014 Színház- és Filmművészeti Egyetem, fizikai színházi koreográfus szak,
Horváth Csaba – Lukáts Andor osztály

SZÍNHÁZI SZEREPEI:
FORTE TÁRSULAT (2020-):
2012 – Arany János: Toldi, koreográfus-rendező: Horváth Csaba (Színház- és Filmművészeti Egyetem, Budapest)
2015 – Fjodor Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés, rendező: Horváth Csaba (Szkéné Színház)
2015 – Tar Sándor-Keresztury Tibor: A te országod, rendező: Horváth Csaba (Trafó Kortárs Művészetek Háza)
2016 – Bartók Béla: Concerto, koreográfus: Horváth Csaba (Ördögkatlan Fesztivál, Beremend, Várkert Bazár, Budapest)
2016 – Bartók Béla: 5. vonósnégyes, koreográfus: Horváth Csaba (Várkert Bazár, Budapest)
2018 – Vaterland, koreográfus-rendező: Horváth Csaba (Trafó Kortárs Művészetek Háza)
2019 – Elias Canetti: Káprázat, rendező: Horváth Csaba (Szkéné Színház)
2019 – Tar Sándor: El valahová, rendező: Horváth Csaba (Trafó Kortárs Művészetek Háza)
2019 – Theatrum Mortis, rendező: Horváth Csaba (Római Magyar Akadémia, Róma)
2020 – Nyikolaj Erdman: Az öngyilkos, rendező: Horváth Csaba (Szkéné Színház)
2021 – Agota Kristof: A nagy füzet, rendező: Horváth Csaba (Szkéné Színház)
2021 – Misima Jukio: Az égő ház, rendező: Horváth Csaba (Szkéné Színház)

TOVÁBBI SZEREPEK:
​​2011 – Shakespeare: Troilus és Cressida, rendező-koreográfus: Horváth Csaba (Gyulai várszínház)
2012 – Franz Kafka: A kastély, rendező: Soós Attila (Ódry Színpad)
2012 – Carlo Gozzi Kígyóasszony, rendező: Zsámbéki Gábor (Ódry Színpad)
2012 – Tasnádi István: Tranzit, rendező: Hargitai Iván (Zsolnay Negyed, Pécs)
2013 – Popfesztivál 40, rendező: Eszenyi Enikő (Vígszínház)
2013 – Vaszilij Szigarjev, Laboda Kornél: Küszöb, rendező: Hegymegi Máté (Ódry Színpad)
2013 – Igor Stravinskij: A menyegző, koreográfus: Horváth Csaba (MÜPA, Budapest)
2013 – ifjúliszt, koreográfus: Widder Kristóf (Ódry Színpad)
2013 – Caryl Churchill: Az iglic, rendező: Tengely Gábor (Budapest Bábszínház)
2013 – Georg Büchner: Lenz, rendező: Soós Attila (Jurányi Inkubátorház)
2013 – Agota Kristof, Krasznahorkay László: Kegyelem, rendező: Widder Kristóf (Ódry Színpad)
2013 – Jorge Diaz: Légy a levesben, rendező: Czakó Máté
2014 – Euripidész: Oresztész, rendező-koreográfus: Horváth Csaba (Radnóti Színház)
2014 – Tar Sándor: A mi utcánk, rendező-koreográfus: Horváth Csaba (Ódry Színpad)
2014 – Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz, rendező: Eszenyi Enikő (Vígszínház)
2014 – Móricz Zsigmond: Pillangó, koreográfus-rendező: Horváth Csaba (Székesfehérvári Vörösmarty
Színház)
2014 – Boris Vian: Tajtékos napok, rendező: Fehér Balázs Benő (Ódry Színpad)
2014 – Cleansed: rendező: Soós Attila (Trafó Kortárs Művészetek Háza)
2014 – Bornemmisza Péter, Háy János: Magyar Elektra, rendező-koreográfus: Horváth Csaba (Csiky
Gergely Színház, Kaposvár)
2015 – Kohlhaas, rendező: Hegymegi Máté (Szkéné Színház)
2015 – Frederico Gracía Lorca: Vérnász, rendező-koreográfus: Horváth Csaba (Vörösmarty Színház,
Székesfehérvár)
2016 – Krasznahorkay László: Mindegy, rendező: Widder Kristóf (Jurányi Inkubátorház)
2017 – Tar Sándor-Mikó Csaba: Szürke galamb, rendező: Horváth Csaba (Stúdió “K” Színház)
2017 – Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: Hegymegi Máté (Stúdió “K” Színház)
2017 – Szerb Antal: Utas és holdvilág, rendező: Vajdai Vilmos (TÁP Színház, Trafó Kortárs Művészetek
Háza )
2017 – Anders Thomas Jensen: Ádám almái, rendező Szikszai Rémusz (Radnóti Színház)
2018 – Georg Büchner: Woyzeck, rendező: Hegymegi Máté (Szkéné Színház)
2019 – Weöres Sándor: Octopus, avagy Szent György és a sárkány, rendező: Nagy Péter István (Ódry
Színpad)
2019 – Gulág, koreográfus: Barna Lilla (Ódry Színpad)
2020 – Jean Racine: Andromakhé, rendező: Gáspár Ildikó (Örkény István Színház)

SZÍNHÁZI ALKOTÓMUNKÁI:
2014 – Samuel Beckett: Godot-ra várva, koreográfus (Katona József Színház, rendező: Zsámbéki
Gábor, Ascher Tamás)
2014 – Úriemberek kalauza késharchoz, koreográfus (Zsábéki Színházi Bázis, rendező: Szabó Mátyás
Péter)
2014 – Bertold Brecht: Jahsager, koreográfus (MÜPA, rendező: Novák Eszter)
2015 – Astrid Lindgren: Harisnyás Pippi, koreográfus (Pesti Magyar Színház, rendező: Novák Eszter)
2015 – C. Roos: Sárga vonal, koreográfus (Ódry Színpad, rendező: Zsámbéki Gábor)
2016 – Dés László, Geszti Péter, Grecsó Krisztián: A Pál utcai fiúk koreográfus asszisztens (Vígszínház,
rendező: Marton László)
2016 – Frederick Knott: Várj, míg sötét lesz, koreográfus (Orlay Produkciós Iroda, rendező: Novák
Eszter)
2016 – Bernard-Marie Koltes: Roberto Zucco, rendezőasszisztens (Ódry Színpad, rendező-
koreográfus: Horváth Csaba)
2016 - Horváth János Antal: Utolsó estém a földön, koreográfus (Ódry Színpad, rendező: Olasz
Renátó)
2017 – Friedrich Schiller: Kitagadottak, koreográfus (Ódry Színpad, rendező: Olasz Renátó)
2017 – Tóth Réka Ágnes, Szécsi Magda: Kavics, rendező (Gólem Színház)
2018 – Horváth János Antal: Az ágy közös, a párna... avagy hányszor kell még elmondanom?
Koreográfus (Orlay Produkciós Iroda, rendező: Horváth János Antal)
2018 – Shakespeare: Macbeth, koreográfus (Móricz Zsigmond Színház, rendező Horváth Illés)
2018 – Alfred Döblin: Berlin, Alexanderplatz, koreográfus (Katona József Színház, rendező: Kovács D.
Dániel)
2018 – Királyhegyi Pál: Első kétszáz évem, koreográfus (Jurányi Inkubátorház, rendező: Bánki
Gergely)
2018 – Lőrinczy Attila: Balta a fejbe, koreográfus (Pesti Magyar Színház, rendező: Horváth Illés)
2019 – Weöres Sándor: Octopus, avagy Szent György és a sárkány koreográfus (Ódry Színpad,
rendező: Nagy Péter István)
2019 – Békés Pál, Várkonyi Mátyás: A félőlény, koreográfus (Karinthy Színház, Rendező: Böhm
György)
2019 – Horváth János Antal: Holnapelőtt, koreográfus (Pesti Magyar Színház, rendező: Horváth Illés)
2020 – Jean Racine: Andromakhé, koreográfus (Örkény István Színház rendező: Gáspár Ildikó)

FILMEK:
2016 – Csak színház és más semmi (rendező: Miklauzic Bence), színész
2017 – Testről ás lélekről (rendező: Enyedi Ildikó), színész
2017 – Graffiti (rendező: Barcsay Bálint), színész
2019 – Szabadok (rendező: Bernáth Szilárd), színész, koreográfus
2019 – Akik maradtak (rendező: Tóth Barnabás), színész
2021 – Nagykarácsony (rendező: Tiszeker Dániel), koreográfus

DÍJAK:
2014 – 11. Festivalul Medieval Suceava versenyprogramja - legjobb férfi mellékszereplő
2017 – fődíj - Bartók Béla: 5. vonósnégyes (szereplő), XIX. Országos Kortárs Összművészeti Találkozó, Veszprém